LAKE KAPI NEDİR ?

Ham MDF  üzerine astarlama yapıldıktan sonra poliüretan veya akrilik sistem boyaların uygulanması usulüyle yapılan kapılara Lake Kapı denir.

NEDEN LAKE KAPI TERCİH ETMELİYİM?

Lake Kapağı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz var , işte onlardan birkaçı :

Dayanıklıdır: Lake kapılar ham MDF üzerine Polyester astar atılıp daha sonra poliüretan boyalarla boyandığı için, boya MDF ile %100 kaynaşır. Boyama ile  MDF’nin dış ortamla irtibatı tamamen kesilmiş olur böylece kapılarınız buhardan,nemden ve sudan kesinlikle etkilenmez.

Dekoratiftir : Lakenin pürüzsüz görünümü sıradan bir MDF’yi muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir ve evin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın, çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.

Uzun vadede ekonomiktir : Lake kapılar boyalı kapılar olduğundan dolayı renginden sıkıldığınızda düşük bir bedel ödeyerek istediğiniz renge çevirebilirsiniz.Diğer kapı türlerinde bunu yapmanız mümkün değildir;kapağınızı tamamen değiştirmek zorundasınız.Böylece kapılarınızı yeniden yaptırmaya gerek kalmadan kapıların rengini değiştirmek suretiyle kapılarınızı yenilemiş olursunuz.

Tasarımda özgürlük verir : Diğer kapı cinslerinde üretici firmanın ölçülerine,renklerine ve üretim tarzına bağımlı kalırsınız.Halbuki lake de böyle bir sınırlama yoktur , mobilyanız için istediğiniz şekli tasarlayabilir ve bunu lake boya ile boyayabilirsiz.

Yıllar sonra bile canlı ve parlak kalabilir:Lake Kapılarınızı yıllar sonra  pasta&polish yaptırdığınızda bile,  kapılarınız ilk günkü parlaklığına ve canlılığına kavuşur. .

LAKE KAPI SUDAN VE BUHARDAN ETKİLENİR Mİ ?

Lake kapı , ham MDF üzerine Polyester astar atılıp daha sonra poliüretan boyalarla boyandığı için MDF’nin dış ortamla irtibatı tamamen kesilmiş olur böylece kapılarınız buhardan,nemden ve sudan kesinlikle etkilenmez.

LAKE KAPI SARARIR MI ?

Lake kapıların üretiminde kullanılan boyalar sararmaya karşı dirençli KA-Q TS-EN ISO 9001-2000 kalite belgelerine sahip ürünlerdir.Tıpkı diğer kapaklarda olduğu gibi doğrudan ve sürekli olarak güneş ışınlarına maruz kalmadığı takdirde kapaklarınızı uzun yıllar boyunca ilk günkü canlılığı ve parlaklığında kullanabilirsiniz.

LAKE BOYA SAĞLIĞA ZARARLIMIDIR ?

Lake Kapı, üretiminde insan ve çevre sağlığına zararlı maddeler içermeyen KA-Q TS-EN ISO 9001-2000 Kalite belgelerine sahip boyalar kullanmaktadır.

LAKE KAPAĞIN DİĞER KAPAK LARDAN FARKI NEDİR ?

Lake Kapı diğer kapıdan ayıran en önemli fark üretim metodundan kaynaklanmaktadır şöyleki:

Lake Kapı dışındaki diğer bütün kapak çeşitlerinde, kapağa rengini veren yüzey kaplama malzemeleri ( PVC Membran,Akrilik panel,laminant )  MDF yüzeyine ,tutkal yardımıyla , belirli bir sıcaklık ve basınç altında preslenerek yapıştırılır.Kapıların kenarlarına ise PVC bant yine tutkal yardımıyla yapıştırılır.Bu durum kapağın sürekli nem , buhar veya suya maruz kalması durumunda tutkalı etkileyerek PVC folyo veya band’ın kendisini bırakmasına neden olabilir

Lake kapılar ise ham MDF üzerine Polyester astar atılıp daha sonra poliüretan boyalarla boyandığı için, boya MDF ile %100 kaynaşır..

Boyama ile  MDF’nin dış ortamla irtibatı tamamen kesilmiş olur böylece kapaklarınız buhardan,nemden ve sudan asla etkilenmez.

LAKE KAPININ TEMİZLİĞİ ZOR MUDUR ? NASIL TEMİZLEMELİYİM ?

Lake Kapının temizliği çok kolaydır. Nemli bir bezle veya mikrofiber bezlerle kapaklarınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Kapılarınızı temizlerken kesinlikle kimyasal ürünler kullanmayınız !